Duben 2009

Jarní procházka

27. dubna 2009 v 21:59 | Petra |  O nás
V nádherných jarních dnech předchozích pár týdnů jsme žili převážně venku na čerstvém vzduchu a domů chodili jen jíst, umýt se a spát:)
Neodolala jsem a musím se s vámi podělit o pár fotek pucíka, které vznikly na jednom z našich výletů po blízkém okolí.

Kalendář 2009 - leden-duben

27. dubna 2009 v 21:54 | Petra |  O nás
Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o náš kalendář pro letošní rok.
Je udělaný z koláží pucíka, které jsem dělala v programu Gimp.
Jak se to povedlo, nebo nepovedlo :) posuďte sami.
Jen buďte prosím shovívaví, byla to má prvotina v tomto programu (a vlastně vůbec v grafických programech).
V tomto článku uveřejním první 4 měsíce letošního roku, další pak budu přidávat vždy k začátku aktuálního měsíce.

LEDEN:


ÚNOR:


BŘEZEN:


DUBEN:


Máme zahradní nábytek!!!

24. dubna 2009 v 22:05 | Petra |  Zahrádka
Tak jsme konečně pořídili pořádný dřevěný nábytek na posezení venku. Dosud jsme měli hrozné plastové bílé židle a stoly, u kterých už se na naší kamenici vážně nedalo sedět. Obhlídli jsme tedy nabídku veškerých možných hobbymarketů a nakonec zůstali věrni Ikea. Vybrali jsme jejich sérii ÄPPLARÖ, která nabízí opravdu velký (rozkládací) stůl, takže je u něj místo až pro deset osob:)
To je on:
K němu jsme vzali lavici a dvě křesla obyčejná a pro pohodlné ještě dvě křesla polohovací:

A pro případ větší sešlosti jsme ještě doplnili skládací židle ze série BOLLÖ, které jsou ze stejného materiálu (akátové dřevo):
Takže máme konečně posezení jak se sluší a patří. Další, co je v plánu provést, je omlácení kůlen, nové nahození a poté vystavění kryté pergoly, aby byl náš nový krásný nábytek chráněný před deštěm:) A jak to tedy vypadá na dvoře nyní? Tady malá ukázka:


Na poslední fotce je i nově natřený starý dřevěný stůl, který jsme vyštrachali na půdě. Skoro stejný máme ještě jeden, ten na novou podobu teprve čeká:)

Naše zahrádka v roce 2008

17. dubna 2009 v 18:30 | Petra |  Zahrádka
Poté, co jsme z nejhoršího rekonstruovali náš domeček, vrhli jsme se na dvorek/zahrádku. Postupné práce a proměnu z úplného rumiště snad zdokumentujeme někdy později, dnes jen pro představu přidám pár fotek z loňského roku a pak budu postupně přidávat aktuální, ať je pěkně vidět, jak se zahrádka rozrůstá a postupně mění:)
Ještě nás čeká hodně práce, letos je v plánu vybudovat zahradní gril s udírnou a hlavně pořádné posezení. Taky se musí omlátit a znovu nahodit kůlny. Na podzim, až se zatáhnou kytičky, potom taky novou fasádu domečku. A samozřejmě navozit dostatek dřeva, aby bylo v zimě čím topit v krbu:)
Tak a slíbené fotky:


Profi focení

17. dubna 2009 v 14:58 | Petra |  O nás
Před vánoci jsme se rozhodli, že pro výrobu vánočních dárečků pro babičky a dědečky necháme nafotit aranžované profi fotky. Jenže - rozhodli jsme my, nikoli pucík, který měl být hlavním aktérem. Ten se poté během focení předvedl jako správný beran, který se odmítá nechat do čehokoli manipulovat. Celé focení protestoval, přesto beru jako velký projev fotografčiných schopností, že přeci jen vzniklo pár fotek, které se daly použít na tvorbu vánočních dárečků. O pár z těch povedených obrázků se s vámi podělíme i na našich stránkách:


Nicméně pro velký úspěch fotek u obdarovaných jsme se rozhodli, že během roku budem sbírat trpělivost a odvahu a na podzim se opět na focení objednáme a zkusíme pokračování:)

Proč pucíkov?

17. dubna 2009 v 14:48 | Petra |  "Retro" aneb jací jsme byli...
Název blogu vznikl podle přezdívky našeho největšího štěstíčka - syna Lukáše.
Narodil se 23.3.2007 a od té doby nám dělá jen samou radost.
Rozdělíme se o ní i s vámi všemi:))
Tady jen pár fotek z prvních dnů:
Jak je již napsáno výše, narozeniny slavíme 23.3. V kartičce z porodnice má jako čas narození uvedeno 13:35 hodin a míry: 49cm a 3150g.