Červen 2009

Pokojíček

24. června 2009 v 20:03 | Petra |  U nás doma
Dnes jsem pro vás nafotila pár obrázků z pucíkova království. Už máme jasno, že pokojíček bude zvířátkový. Bylo to vlastně daný už tím, když jsem nakreslila na zeď strom s dvouma žirafama. Zatím se pokojíček jen rýsuje, ještě chybí spousta věcí - potah na pohovku, polštářky, kytičky na podlahu, domalovat obrázky na bedny,...Ale slibuji, že postupně vše bude:)
A konec řečí, ať promluví fotečky:
Radost od Zdeničky

24. června 2009 v 16:02 | Petra |  Jen tak...
Dnes u nás zazvonil holoubek a udělal mi úplně velikááánskou radost. Přiletěl od Zdeničky z Brna (neměl to aspoň daleko:)) a opravdu jsem zatajila dech. Zdeni, šitíčko je nádhernééé, vážně mě moc potěšilo a já ti strašně moc děkujůůů. Jen musím vymyslet něco, čím se ti odměním, adresku jsem si opsala, tak slibuju, že se taky budeš moct na něco těšit. Jen jak něco vymyslím...

A tohle mi Zdenička poslala:

A už jsem ptáčkům našla i místečko:

Pucík chodí pod světlem, hlavu obrácenou nahoru na ptáčky a volá na ně píp,píp,píp :)
Domeček je zatím provizorně pověšený na klíči dveří do předsíně, určitě najdeme ještě lepší místo, tak se pak pochlubím:) I když nevím, jestli tam nezůstane, protože pucík ně něj chodí koukat a hlásí - "Jen podívám. Krásný moc." A má úplnou pravdu!

Zdeni, moc a moc děkuji

Takhle se u nás dnes odpoledne spinká:)

24. června 2009 v 15:53 | Petra |  O nás
Dnes si pucík vybral opravdu originální způsob, jak upadnout do odpoledního spánku. Neustále mi totiž tvrdil, že spinkat nebude, poručil si pustit Červený traktůrek, vylezl na pohovku a koukal na televizi. Snědl si tak odpolední svačinku (banán), já šla poté vyhodit slupku a zasekla jsem se v pokojíku, kde jsem potřebovala přestěhovat do koutku trampolínu. Jen jsem od tam slyšela, jak mě volá, že mám jít za ním...Tak jsem během minuty dorazila a našla tohle:
To žlutý čelo má z minulého týdne, když jsme byli nakupovat v Kice. Zamotal si nohu o nohu a spadnul přímo na čelo, až se Kika otřásla:)

Šití

24. června 2009 v 15:49 | Petra |  Tvoření
Vyprovokovaná šikulkami z livingu jsem se odhodlala a pustila do ušití kapsáře na dálkové ovladače k televizi, dvd přehrávači,...Nakonec to dopadlo celkem dobře, kapsy jsou dostatečně prostorné, takže jedna slouží na ovladače, druhá případně na televizní program nebo jiné časopisy. Jestli se dílko povedlo nebo ne posuďte sami:)
A ZASE ZAHRADA

22. června 2009 v 21:58 | Petra |  Zahrádka
Opět vás zahltíme krásou z naší zahrádky.
Jak se střídá déšť se sluníčkem, tak to kytičkám svědčí a rostou jak o život, takže je stále co fotit.
I když kvalit zahrad ostatních (že danah a nanynko:)) zdaleka nedosahujeme a asi se jim ani nikdy nepřiblížíme :( ...Náš obývák

21. června 2009 v 23:41 | Petra |  U nás doma
Konečně jsem vyfotila pár fotek z našeho obýváku, tak se jdu "pochlubit".
Vedl mě k tomu můj první šicí výtvor - polštářky na sedačku:


Jakmile se dozdí krb, vymalujeme a výklenek u jídelního stolu bude tmavě hnědou barvou...Už aby to bylo... Podsedáky na židlích už jsou taky nové:)

V televizi nám neustále hraje buď Krakonoš nebo Bořek stavitel, případně je může vystřídat Červený traktůrek nebo tučňák Pingu. A nejnověji je oblíbené Mamma Mia!, ovšem já u toho musím zpívat:)) A na poslední fotce je zachyceno, jak se pucík na tu televizi dívá:) Z polštářků je naprosto odvařený a na pohovce je schopný klidně bydlet neustále:)


Salát z červeného zelí s mrkví

21. června 2009 v 15:21 | Petra |  Recepty
Zbyla mi doma půlka hlávky červeného zelí, tak jsem improvizovala a vytvořila z ní výborný salát:Včerejší úlovky

20. června 2009 v 13:43 | Petra |  U nás doma
Podlehli jsme výprodejům a včera vyrazili do Brna na nákupy - měli jsme v plánu nákupy v Ikea, pak v Kice a pár úlovků jsme si nakonec přivezli, ač ne vše, co jsme plánovali...Takže máme doma novinky:
Tohle vše jsme koupili: zelený koberec - trávu pucíkovi od pokojíčku,
pár plyšových zvířátek na doladění pokojíku,
sedáky na židle do obýváku, které se budou hodit do nové barevné koncepce pokoje:)
velký terakotový květináč na zakrslou nektarinku na dvorek,
to bílé v květináči jsou "podpory pro kytku".Bílé opory pro květiny plánuji použít jako jmenovky do bylinkového záhonu - napíšu na ně názvy permanentním fixem a jednoduše je zapíchnu. Bude to levná varianta keramických zápichů, na které jsem si brousila zuby, ale která by stála mnohem víc penízků...Tyhle zápichy jsou z Ikea a prosím pěkně za pouhých 9kč/3ks.
A jedna fotečka naštvaného pucíka na nové travičce v pokojíku. Odmítal zapózovat, nenechal se uplatit ani Kofilou a tohle je nejlepší výraz ze všech nafocených:) Nad levým okem je trochu patrný ten modrák a boule z dnešního karambolu - v Kice si prostě zakopl o nohy a buchl hlavou o zem:(


Posledním "úlovkem" byly 4kg jahod, které jsme koupili:


Většina jich skončila v mrazáku, odkud se budou průběžně zpracovávat hlavně do nepečeného piškotovo-jahodovo-jogurtového dortu, ze zbytku byla pochoutka s rebarborou a drobenkou, která je už v receptech:) a jahodové želé, které oblibuje Miloš, se už chladí v lednici na zítra:)

Jahodovo-rebarborová drobenka

19. června 2009 v 20:47 | Petra |  Recepty
Dnes jsem v televizi zahlédla recept, který mě zaujal a protože jsme měli doma všechny potřebné suroviny, hned jsme si jej dnes zkusili na večeři. Tušení nezklamalo, bylo to ÚŽASNÉ a SKVĚLÉ.


První koupání

19. června 2009 v 9:59 | Petra |  O nás
Včera konečně jeden den bylo léto a dnes už je zase zamračeno:(
Naštěstí jsme včerejší letní den využili naplno a poprvé se vykoupali v bazénu.
Tady je fotodokumentace:

Trénujeme říkat "sýr", ať máme doma malého modela:)

Později dodám ještě další fotky, teď mi další fotky nejdou vložit, takže aktualizuji později...

Víkend v Lednici

16. června 2009 v 14:24 | Petra |  O nás
První víkend v červnu jsme strávili na výletě v Lednici. Bydleli jsme v penzionu Hippoclub - http://www.hippoclub.penzion.com/ . Ubytování zde můžeme vřele doporučit, měli jsme objednanou jednu z nabízených chatek a bydlení to bylo naprosto dostačující, s vlastní koupelnou - wc, umývadlo a - sice skromná, ale dostačující - sprcha. Lukáškovi se v chatce nejvíc líbil plastický obrázek koně, takhle na něj nadšeně ukazoval:Celý penzion je vybaven na děti, mají zde malé hřiště s pískovištěm, prolízačkou se skluzavkou a houpačkami, dále malou skluzavku, na které se vyřádil i pucík:Helmu má na hlavě proto, že právě slezl z odrážedla, která tam mimochodem také byla k dispozici "erární":
I mě se přímo v penzionu podařilo splnit si jeden ze svých snů a projela jsem se poprvé v životě na koni:

Penzion v sobě zahrnuje i restauraci, je možné si tu objednat pobyt i s jídlem. Vaří zde dobře.
Navíc areál je oplocený, přehledný a velký, takže děti se zde mohou proběhnout a přitom jsou neustále pod vaší kontrolou a nemusíte se bát, že vběhnou do silnice.
Je i vhodně umístěn, takže hned po vyjití z jeho bran a přejití silnice jsme nalezli branku do zámeckého parku. Zámek Lednici asi nemusím představovat, je vážně nádherný, tak jen pár fotek z parku:

A zámek:
A s novým zámeckým pánem :)
Procházkou jsme šli k Minaretu a odtud pak pluli lodí po Staré Dyji k Janohradu:

Z vody jsme taky obdivovali suchý obrovský strom, kolem kterého jsme pak šli z druhé strany po souši zpět do parku:
Projeli jsme se zámeckým kočárem:
Pucík pózoval s oblíbeným medvídkem Bakem:

A po vyčerpávajících cestovních zážitcích v kočárku trénoval k focení říct sýýýýr:

zákoutíčka

5. června 2009 v 10:28 | Petra |  Zahrádka

Pokusila jsem se vám vyfotit pár místeček u nás na zahrádce-dvorečku, z kterých se snažíme dělat příjemná zákoutíčka s pomocí různého starého harampádí, co nacházíme v kůlnách, na půdě,...Tak pojďte na návštěvu, jste vítáni. Další fotky přidám při nejbližší možné příležitosti:)

A ještě jeden celkový pohled na "terásku" s posezením:

Červnová zahrada

4. června 2009 v 16:00 | Petra |  Zahrádka
Takhle vypadala naše zahrádka v pondělí, když se trošinku umoudřilo počasí a bylo možné vyrazit ven a něco málo vyfotit:Něco pro Samak:) Ale bohužel - kvůli deštivému počasí - se mi nepodařilo zachytit máky v plném květu:(Rozkvetla i první letošní lilie:

A letos se asi dočkáme prvních plodů z loni sázené beztrnné ostružiny, kvete nádherně:)
Je jen celá zaprášená, protože sousedi omlacují omítky a jemný prach máme všude na dvoře...


Levanduleeee

3. června 2009 v 10:06 | Petra |  Zahrádka
Začíná čas levandulí a i u nás nakvétá:)


Kombinace růží s levandulí je nejen užitečná (levandule odpuzuje mšice, které jinak na růže jdou jako pominuté), ale i nádhernáááá

Co je to?

3. června 2009 v 9:36 | Petra |  U nás doma
Při vyklízení baráčku jsme našli tuhle věc a vůbec nevíme, k čemu mohla dřív sloužit.


Nenapadá vás něco? Prosím poraďte nám, k čemu to naši předci používali? My to asi vrazíme jako dekoraci do zahrádky:)

Výborné vafle

3. června 2009 v 9:32 | Petra |  Recepty

Tento recept na vafle jsem stáhla někde na netu už hodně dávno, takže zdroj už bohužel nevímk, ale od té doby, co jsem je vyzkoušela, už nehledám jiný receptík, jsou fakt výborné. Jen je třeba připravovat čerstvé, studené už nejsou moc dobré.

Co budeme potřebovat?
300g mouky (míchám hladkou a polohrubou zhruba 1:1),
1 kypřící prášek do pečiva,
1/2 l mléka,
75 g cukru,
100 g rozpuštěného másla,
2 vejce,
špetka soli,
trocha sušeného droždí.

Všechny suroviny smícháme a vyšleháme dohladka ručním šlehačem. Můžeme rovnou připravovat vafle ve vaflovači, ale lepší je si těsto připravit trochu předem, aby malinko vykynulo. Já to většinou dělám tak, že první večeři/snídani,...připravím z čerstvě připraveného těsta a zbytek (je toho pro nás tři opravdu dost) uložím v zavřené nádobě do lednice a máme ještě druhý den:)

U nás nejoblíbenější úprava je vafli pokapat sirupem (aktuálně máme brusinkový z Ikea - mňááám), nastříkat šlehačku (ne sprejovou náhradu, ale opravdovou, připravenou v bombičkové lahvi) a posypat grankem nebo mlýnkem Kotanyi Karamel-vanilka.