Říjen 2009

Luxusní čokoládové potěšení

26. října 2009 v 17:50 | Petra |  Recepty
Tento zázrak jsme vyzkoušeli k pucíkovu svátku a určitě ho zařadíme na seznam pravidelně dělaných svátečních a narozeninových dortů. Recept je z časopisu Apetit. Na fotce je čokoládový dortík - pole - v kombinaci s klasickým piškotovým dortem plněným krémem ze zkaramelizovaného Salka a potaženým mléčnou hmotou - louka, traktor je z Be-be sušenek podle návodu al.do.


Co budeme potřebovat:

200 g hladké mouky
200 g krupicového cukru
1 lžička kypřicího prášku
½ lžičky jedlé sody
40 g kakaa holandského typu
180 g másla + na vymazání formy
2 velká vajíčka
2 lžičky vanilkového extraktu
150 ml zakysané smetany

Na polevu:

80 g másla
180 g kvalitní hořké čokolády (použila jsem čokoládu na vaření s obsahem kakaa 50%)
300 g moučkového cukru
1 lžíce javorového sirupu (neměla jsem, tak jsem použila med)
125 ml zakysané smetany
1 lžička vanilkového extraktu

Postup:

Ingredience vyndejte z ledničky, aby všechny suroviny v receptu měly pokojovou teplotu. Troubu předehřejte na 180 °C a dortovou formu vymažte máslem. V původním receptu těsto dělí do dvou forem o průměru 20 cm, já měla jednu hranatou čtveratou, o straně délky 24 cm. Do mísy přesypte mouku, cukr, kypřicí prášek, jedlou sodu, kakao a přidejte máslo, vajíčka, vanilku a zakysanou smetanu. Hněťte, dokud nezískáte hladkou, hustou hmotu.
Dejte do formy a pečte zhruba 35 minut, nebo dokud špejle zabodnutá doprostřed není suchá. Upečené vyndejte z trouby a ještě ve formě nechte deset minut chladnout, teprve pak vyjměte z formy.
Pusťte se do polevy. Máslo a čokoládu nalámanou na menší kousky dejte do středně velké mísy a zahřívejte ve vodní lázni. Míchejte metličkou, dokud se vše nespojí. Zatímco hmota chladne, prosejte do jiné mísy moučkový cukr. Pak k polevě přilijte javorový sirup (med), poté vmíchejte zakysanou smetanu, vanilkový extrakt a nakonec i prosátý cukr. Získat byste měli dostatečně tekutou, zároveň však hustou polevu. Bude-li přece jen moc tuhá, přidejte lžičku vroucí (!) vody; pokud bude tekutější, přisypte cukr.
Korpus rozřízněte, pokud pečete jen jeden, v případě, že jste pekli dva menší, tak jeden z korpusů dejte na dortový talíř a polijte ho zhruba třetinou polevy. Rozetřete ji, přiklopte druhým dílem - zatlačte jen mírně. Vrchní část potřete druhou třetinou polevy a zbytkem potřete strany dortu. Povrch můžete gumovou špachtlí vytvarovat do ozdobných vln.

Pucík měl svátek:)

26. října 2009 v 17:50 | Petra |  O nás
Minulou neděli, 18.října jsme slavili svátek pucíka.
Protože v poslední době u nás nejvíc frčí traktory a traktůrky, tak jsem mu jeden vytvořila i na sváteční dort:

A i s oslavencem a babičkou (nenechejte se zmást čtyřmi svíčkami, jen prostě chtěl sfoukávat svíčky:) :

Traktor mu moooc chutnal:

Dorty byly vlastně dva. Jeden - louka - byl klasický piškot plněný krémem ze zkaramelizovaného Salka, druhý pak byl naprosto luxusní čokoládový dort podle receptu z Apetitu. Slibuji, že recept dodám:), protože dort skutečně stál za to. Určitě ho zařadím do pravidelného pečení.
A bylo připraveno i slané pohoštění, které mělo taky velký úspěch: