Leden 2011

Vláčky vládnou:-)

31. ledna 2011 v 17:32 | Petra |  O nás
Jednou z našich oblíbených hraček je dřevěná vláčkodráha:-)
a

a


a

a

a

a

Kdyby vás náhodou zaujal Lukáškův klobouk, tak vězte, že to je další z oblíbených propriet našeho synka, s ním na hlavě je Brepta z Gumídků a často nám doma čaruje:-)

Radost z Tchiba

30. ledna 2011 v 18:52 | Petra |  U nás doma
K zimě patří hodně světýlek doma, plameny svíček jsou uklidňující a doplňují doma pocit pohody...Takže svícínků není nikdy dost...tomuhle ve výprodeji Tchibo jsem neodolala:
f

Je to břidlicová destička a vypadá fakt krásně...

f

Děláme si jaro...aspoň doma:-)

29. ledna 2011 v 18:48 | Petra |  U nás doma
Protože se zdá, že se nám vrátila zima v plné síle, dělám si jaro aspoň doma...
Ráda nakupuji v Lidlu, mívají krásné kytice růží doslova za pár korun.
Posledně jsem si udělala radost touhle nádherou:
f
Mají strašně zajímavý "vzorek" :-)
f

Duha

28. ledna 2011 v 18:46 | Petra |  Jen tak...
Minulý týden, předtím, než nás překvapila sněhová nadílka, bylo počasí spíše skoro jarní, u nás se objevila dokonce i duha...
d

d

"Šupitopresto"

27. ledna 2011 v 17:44 | Petra |  Recepty
Tak v novém roce pro vás mám první receptík:-)
Je to jen taková rychlovka (odtud "název"), ale u nás jedno z oblíbených jídel.
Jsou to vlastně špagety s masovou směsí...
b

Příprava je jednoduchá:
v pánvi na oleji zesklovatíme cibulku, můžeme přidat i nakrájenou papriku, já tentokrát přidala i nahrubo nastrouhanou mrkev, přidáme mleté maso (podle chuti střídám míchané - vepřové+hovězí, nebo jen vepřové), opražíme, zalejeme rajským protlakem, ochutíme solí, pepřem a dusíme...jakmile dosáhneme požadované konzistence, tak přidáme stroužek česneku a dochutíme oregánem, provensálskými bylinkami nebo třeba majoránkou a je hotovo. Podáváme se špagetami a sypeme na talíři sýrem.

b

Doplňujeme stav nábytku v pokojíčku

26. ledna 2011 v 19:08 | Petra |  U nás doma
Lukáškovi se po Ježíškovi nějak rozrodily hračky a tak byl potřeba nový úložný prostor...využili jsme prostory pod okny a přikoupili dva stejné policové regály...
Kluci montovali:
c

c


c

a po sestavení už na místě:
e


e

A když už jsem byla v tom focení v pokojíčku, tak jsem vyblejskla i aktuální stav zbývajících částí pucíkova království...
e

e


e

e

Kalendář

25. ledna 2011 v 19:01 | Petra |  Jen tak...
Tak jelikož letos máme kromě celoměsíčního kalendáře i stolní kalendář čtrnáctidenní, tak plním resty a vkládám listy z minulých dvou týdnů, který jsem zatím nedala a pak ten aktuální:-)

m

b

Předškolák:-)

24. ledna 2011 v 18:11 | Petra |  U nás doma
Tak hlásím, že jsme si odpočinuli:-) a začneme vás zas malinko zahlcovat novinkami u nás doma...ale nepočítejte s ničím převratným, to jsme se zřejmě v prosinci vyčerpali hodně. Hlavně není moc prostoru na maminčino "tvoření", protože pucík nechodí do školky (buď byl nachlazený, nebo byl ve školce rozbitý kotel, takže netopili, nebo aktuálně je ve školce vlna chřipek a jako bonus ještě vešky...). Co je u nás nyní hodně oblíbené, tak jsou různé "úkoly" - vyplňování úkolů a úloh pro předškoláky - na uvolnění ručky různá grafomotorická cvičení, procvičování "počtů", pozornosti, paměti,...U toho pucík vydrží opravdu hodně dlouho a taky z této činnosti je dnešní fotodokumentace:-)
Takhle jsme se "učili" u babičky a dědy v Brně:
a

a

Dalším "evergreenem" jsou knížky, do kterých se dá vpisovat fixem na tabule a k tomu jsou ještě s magnetky...o té zvířátkové tu už byla článek s fotkami, novinkově máme ještě dinosaury, což je úplný hit, protože máme zrovna dinosauří období:-)
a

a
A jelikož to pucíka fakt hodně baví a pořád škemrá, že chce dělat úkoly, tak bylo nutné nakoupit pořádnou zásobu materiálu:-D:
a
Dobrou zprávou je fakt, že po téměř dvou letech se zadařilo a o víkendu jsme s mým šikovným bráškou zvládli vykutat fotky ze starého, dávno "umřelého" počítače, takže konečně máme spoustu materiálu s miminkovským pucíkem, který mi jednak umožní vrhnout se konečně na výrobu scrapbookového fotoalba pro mlaďoška a jednak mi poskytuje spoustu archivních materiálů, kterými vás tu můžu zavalit, takže jak budu postupně třídit a chystat fotky na vyvolání, tak se můžete těšit na pořádné retro:-D.

Prázdniny:-)

6. ledna 2011 v 20:59 | Petra |  U nás doma
Jestli máte pocit, že nějak nepřispívám a nic se neděje, tak máte pravdu:-). Dopřáváme si totiž prázdniny...užíváme ještě pořád vánočních dárků, testujeme je, hrajeme všechny možný hry,...a nějak nic netvoříme...


hra

A hubneme:-D. Teda jenom já, protože pánové jsou - jaká nespravedlnost - hubení jak žížaly. Takže pokud tu potkáte v příštích dnech nějaké receptíky, tak vězte, že nejspíš budou dietní;-). Jinak zatím opravdu doma spíše odpočíváme, protože Lukáš začal opět chodit do školky, takže se vyřádí tam...zatím moc nezdobíme, ještě nemáme zlikvidované vánoce a výzdobu, takže je tu pořád plno:-D. Ale věřím, že v příštích dnech bude určitě dostatek materiálu na uveřejňování a těším se na další vaše návštěvy;-)

Nový rok 2011

1. ledna 2011 v 15:36 | Petra |  O nás
a
Tak se přehoupnul rok a píšeme 2011. Všem návštěvám na našem blogu chceme popřát jen to nejlepší, ať se vám splní všechna přání, nic vás netrápí (nebo když už, tak jen úúúúplné maličkosti, abychom si potom víc vážili těch opravdu důležitých fajn věcí;-)) a vůbec ať je prostě ten rok aspoň o fous lepší než rok loňský;-)
A na zahájení roku budeme pokračovat dalším vydáním našeho kalendáře, takže vás tu vítá lednový list;-)
a
A při přípravách na letošní rok jsem byla pilná, takže máme kromě kalendáře nástěnného i kalendář stolní, 14-denní, tak první list i z něj:-)
a
Jsem moc ráda, že k nám rádi chodíte nakouknout a doufám, že se budeme na blogovacích stránkách potkávat i v příštích dnech, týdnech,...