Duben 2011

Relax u tv her:-)

30. dubna 2011 v 18:33 | Petra |  Jen tak...
Večer před usnutím někdy hrajeme na televizní konzole wii. Baví to samozřejmě i pucíka, který paří celkem zdatně:-D

Okrasná jablůňka

29. dubna 2011 v 18:31 | Petra |  Zahrádka
Tuto jablůňku máme v zahrádce úúúplně čerstvě, kupovali jsme ji "za dobré výsledky" screeningu medvíděte, takže je v zahrádce něco přes měsíc a už krásně kvete...A přidávám i pár dalších fotek ze zahrádky, lítám pořád tam a zpátky a fotím, kochám se...ale to určitě všichni znáte;-)

Jezírko s vodníkem:-)

28. dubna 2011 v 18:26 | Petra |  Zahrádka
A zase otravuju s jezírkem, protože jsme už pořídili vodníka a i leknín (ten je teda zatím jen v koupeném balení, k přesazení jsem se ještě nedostala:-D).A podařilo se mi malinko vyfotit i rybičky, teda oranžový šmouhy ve vodě:-D:
Vodníka, leknín i dalších pár rostlinek jsme pořídili v zahradním centru Brabec v Brně a můžu vám říct, že tam bych byla schopná strávit moooooc a moooooc času:-)
Dokoupili jsme i věci na přesazení vodních kytí, muškát, sazenice okurek, pepína a dýně...

Velikonoční nadílka

27. dubna 2011 v 17:34 | Petra |  U nás doma
Tak jak jsem slibovala, dodávám dokumentaci naších velikonoc, resp. nadělování velikonočním zajíčkem:-)
Zajoch dobrůtky zanechal různě v zahrádce:

A pucík hledal, sbíral, nadšeně pobíhal...

S celou nadílkou se pak rozhodnul, že se půjde na klouzačku:


Jak to dopadlo, to se dá asi čekat:-):

A kompletní nadílka doma:


Když se přidá i nadílka z Brna od babiček a dědečků, tak je toho opravdu požehnaně:-D, máme sladkostí asi tak do mikuláše:-D:

Pískování:-)

25. dubna 2011 v 18:29 | Petra |  Jen tak...
Oblíbené "stanoviště" pucíka, obzvláště pokud je tatínek ochotný budovat podzemní tunely, sopky atd...A já si mezitím můžu vesele osazovat:-). Jelikož už jsou kytí nechaný venku, tak doufám, že nás nepřekvapí žádné ošklivé noční mrazíky...

Během tohoto týdne určitě stáhnu a přidám i fotky z dnešního lovu dobrůtek od velikonočního zajíčka, dnes už nebudu stahovat foťák:-D. Přeji vám příjemný zbytek volného pondělka!

Kytííí

24. dubna 2011 v 17:54 | Petra |  ZahrádkaTaky máme doma vajíčkový strom:-):
Zákoutíčka

23. dubna 2011 v 18:50 | Petra |  Zahrádka
Pár dekorací a záběrů ze zahrádky...


Pucík dovádí s Bublinou

22. dubna 2011 v 17:51 | Petra |  O nás
K zahradní zábavě patří i dovádění s Bublinou, dnes konkrétně fotbálek...

Jezírko

21. dubna 2011 v 18:08 | Petra |  Zahrádka
Zřejmě bude následovat období, kdy vás budu bombardovat tak maximálně články z naší zahrádky, protože momentálně netrávíme čas jinak, než právě tam:-D. Mini-jezírko doznalo úprav do zřejmě konečné podoby a osázení kytičkama, jak vodníma, tak i okolními...Teď jen počkat, než se rozrostou...Navíc má jezírko i nové živé obyvatele - tři karásky, které ovšem asi jen tak nevyfotím, jelikož se nejraději schovávají:-D.
M. si pohrál a vytvořil "skalku" s vodopádem:-)
Kytičky jsem objednala u zahradníka Basíka a opět potěšil až nečekanou rychlostí vyřízení objednávky - v sobotu večer jsem objednala, v úterý ráno už pošťačky dovezly balík...
Tady kytičky, už bez těch vodních:

A osázené jezírko (no, moc tam toho vidět není, kytí jsou ještě malinký, tak uvidíme, jak budou bojovat - zejména se záškodníkem pucíkem, který lítá nejen po kamenech, ale i po okolní hlíně včetně kytiček a sedá na pařez a zatím představuje vodníka, kterýho tam musíme nutně pořídit. Mmch. už má první zásah i v "zahučení" do jezírka - teda jen rukou, ale zadařilo se :-)):
Zmrzlina

20. dubna 2011 v 22:19 | Petra |  O nás
Tak máme za sebou nádherný, téměř letní den, který jsme si fakt nádherně užili, nejprve jsme jeli koupit rybičky do našeho "velkého" rybníčku:-D, a pak venku, na zahrádce a na procházce s Bublinou, která se pořádně vyřádila v řece...
Na zahrádce jsme si pochutnali na zmzlině a pucíkovi fakt moc chutnala...


Stolní kalendář na následujících 14dnů

18. dubna 2011 v 17:46 | Petra |  O nás
Tak a máme tu novou stránku z našeho stolního - kuchyňského kalendáře na následujících 14 dnů...


Nějak poslední dny nestíhám návštěvy vašich blogů, ale snad brzy zas nakouknu na návštěvu, ale jistě chápete...začalo jarní a pěkné počasí...:-D. Ale během týdne se určitě najde chvilička času a nakouknu;-)

Kukuřici tu já rád:-)

15. dubna 2011 v 17:46 | Petra |  O nás
Jeden den minulý týden jsme si s pucíkem "na chuť" uvařili kukuřičné klásky. Jelikož se zrovna v klíčové době koupal, klásek nafasoval do vany. A jak mu chutnal, můžete posoudit sami...

Relaxujeme:-)

13. dubna 2011 v 20:26 | Petra |  O nás
Pucík je opět nachlazený, zřejmě jsme se o víkendu nechali unést příjemnými teplotami a slunečním počasím a Lukáš se u našich na zahradě mimojiné ráchal na zahradě v kýblu studené vody (teda jen ruce, ne že by se koupal celý:-D) a tak se to zřejmě projevilo...je zarýmovaný a hlásek má jak konipásek:-D. Jinak je ale veselý a v pohodě. Nicméně v tomhle aprílovém a ne moc příjemném počasí se zdržujeme doma a poflakujeme se:-D. Jediná aktivita, kterou jsme provedli, bylo, že jsme upekli rebarborovou rychlobuchtu ze zbytků zásob z mrazáku, protože venku už se nám vesele chystá rebarbora nová, čerstvá...

Recept už jsem dávala v tomto příspěvku. Je to opravdu rychlovka, minimum zašpiněného nádobí a jednoduché a přitom výborné. Je to naše oblíbená buchta s různým ovocem, ale ta rebarbora je jedna z nejlepších kombinací:)


Brambory s česnekem

11. dubna 2011 v 17:23 | Petra |  Recepty
Další z jednoduchých a u nás oblíbených poměrně rychlých večeří.
Příprava je opravdu geniálně jednoduchá:-D.
Brambory omyjeme (pokud máme ty "nové, v případě starých zásob oloupeme), nakrájíme na plátky, ty rozložíme na plech vylitý tenkou vrstvou oleje, brambory osolíme, okmínujeme a dáme péct do trouby na zhruba 200st. Pečeme, dokud nejsou měkké a pěkně opečené (lze ke konci přidat grilování). No a pak už jen nasypeme do mísy, do které si během pečení namáčkáme pěknou dávku česneku (záleží na vás, jak moc česnekoví doma jste:-)) a pak už jen závodíme, ať si stihneme "ulovit" dostatek papání do bříška:-). Mizí totiž rychlostí blesku;-)Tvoříme, tentokrát dětsky:-)

10. dubna 2011 v 17:18 | Petra |  U nás doma
Ať žije stavebnice Lego, resp. její varianta pro menší děti, tzn. Duplo! Jedna z pucíkových oblíbených hraček, zejména vláčkodráhu fakt miluje, k narozeninám dostal její rozšíření včetně mostu a vyhýbek, takže s tatínkem sestavili megakolejiště a to jsme doplnili ostatními soupravami Duplo, které už se nám doma hromadí, takže vzniklo celé město s požární stanicí, letištěm, zoo, obchodem, policejní stanicí,...No musela jsem vám to vyfotit, zabírá to dobrou čtrvtinu pokojíčku:-)

Vajíčková pomazánka

9. dubna 2011 v 16:27 | Petra |  Recepty
Tak a není to tak dávno, kdy mě tu v komentářích Fukčárinka navedla na pomazánku s pažitkou a já dostala ukrutnou a děsnou chuť na vajíčkovou pomazánku (no aspoň, že to můžu svádět na medvídě v břiše, když mě takhle popadnou šílený chutě:-D). Takže jsme nelenili a k večeři byla vajíčková pomazánka...Sice to není kdovíjaký recept, ale my si tak pochutnali, že jej zde uvedu, v komentářích se pak budu těšit na různé vaše obměny;-)

Takže naše vajíčková:
Vajíčka uvařená natvrdo,
máslo,
hořčice,
tavený sýr nebo žervé nebo tvaroh...,
trocha zakysané smetany nebo bílého jogurtu (příp. majolky či tatarky),
sůl,
pažitka, cibulka, kyselá okurka...

Tohle je takový "hrubý" základ, do kterého lze přidat opravdu vše, co nalezneme v lednici a ve spíži:-). Smícháme změklé máslo, sýr (tvaroh), hořčici, zak. smetanu a žloutky z vajíček, dobře promícháme a přidáme "hrubé" součásti, tzn. na jemno nakrájený bílek, pokrájenou pažitku nebo cibulku, pórek, kyselou okurku, příp. kapii, čerstvou papriku,...Pomazánku ochutíme solí, příp. pepřem a můžeme mazat na pečivo (u nás rozhodně na čerstvý chleba). Libovolně nazdobíme a podáváme. Dobrou chuť!

Na dvorečku:-)

8. dubna 2011 v 17:08 | Petra |  Zahrádka
Včera jsem na zahradě nakonec nepracovala kolem kytiček, ale zvládla jsem aspoň zprovoznit posezení (bylo hoooodně zašpiněné po zimě:-)), takže nezbylo než popadnout kyblík, houbičku a hadr a pustit se do toho...Ještě je potřeba nábytek ošetřit olejem, ale to až po příštím umytí počítám příští měsíc, až se přestane u sousedů topit (padá nám od nich na dvůr strašnýho popílku a na ten naolejovaný nábytek je to strašný mor:-(No a po práci (M. mezitím uklízel v kůlně = dílně) jsme si zasloužili dobrou papku, vyzkoušeli jsme nový "gril" s žulovým kamenem a uvařili si kuřecí masíčko, pucík mořskou štiku, k tomu nezdravé hranolky:-)Trávník se opět proměnil v dětské hřiště:-)

Pískoviště a stará "bedna" s - z pokojíčku vyřazenými - hračkami:-) taky přijdou vhod:
A klasický příklad, že "bordel v bytě = šťastné dítě, pucík se zapatlal dvouma čokoládovýma Ledňáčkama, poté havárkou na skluzavce, kdy zabořil nos do trávníku a dorazil to v pískovišti:-D. Pro zachování zdravého nadhledu se budeme řídit heslem - čistota půl zdraví, špína celé:-D
Nakonec pucík s tatínkem vyseli nové balení travního semene, aby se oživil trávník a to je pak nutno zalít (vyzkoušeli díky tomu i nové čerpadlo na čerpání vody ze studny):

Doma pak zahučel do vany, oblečení rovnou do pračky a po večeři usnul u Krakonošských pohádek:-)

Dnešní kytičky:-)

7. dubna 2011 v 20:45 | Petra |  Zahrádka
Tak s problémy nahrávám už několikátou hodinu obrázky, vůbec se tomu nechce, technika stávkuje...
Nicméně pro vás mám už nahrané fotečky dnes pořízené ze zahrádky...dnes jen kytičkové, později dodám i dokumentaci dnešního povedeného dne:-)


Takhle vypadá zlatý déšť u nás, zatím teda nekvete, ale je fakt, že je v místě, kde je takřka celodenně stín (v létě, kdy jsme ho sázeli, tam svítí sluníčko, teď je ale ještě nízko, takže mu v tom brání kůlna...). Aspoň se z jeho květů budeme těšit dýl:-D
Na stinných místech ještě stále kvetou bledulky:


A voňavé fialky:


Letos poprvé po třech letech od zasazení (nebo dokonce čtyřech?) vykvetl i řebčík (už jsem mu loni vyhrožovala, že má poslední šanci, jinak "půjde":-D. No zabralo to, zdá se:-)):
A je opravdu fotogenický:


Hyacinty:

Stále kvete čemeřice:

Modřence se krásně rozrůstají:

Barvínek mezi netřesky:-)
Koniklece u nás se teprve chystají vykvést:-):
Tuhle trávu jsem si koupila loni a dnes mě takhle překvapila "květy":

A zahradnictví to připomíná i doma...na okně v kuchyni je porodnice malých rajčátek:A v ložnici si parapet okupují cuketky:


No a teď už jen čekám, jak na mě zapípá sušička s várkou dnešního oblečení, to vyskládám a padám do peří za těma mýma chlapama, kteří už tu oba pěkně zaslouženě odpočívají:-D

Ocenění

7. dubna 2011 v 10:14 | Petra |  Jen tak...
Od Helenky jsem získala moc milé ocenění a tímto jí za něj moc děkuji:-)
A samozřejmě posílám dál...nevím, jestli některé z mnou "oceněných" třeba už cenu nezískali, ale tak snad se nebudete při případném doublu zlobit:-). Moc ráda se u vás inspiruji a nakukuji k vám, jak jste šikovné, kreativní, nápadité a jak si pěkně šmuchlíte domečky, byty, zahrádky, co dobrého vaříte....Takže mnou vybraná desítka:

Je vás mnohem víc a stále objevuji nové a nové blogy, které mě zaujmou, zalíbí se mi...snažím se si je přivávat do lišty oblíbených stránek a přibývá toho:-D. No zkrátka, díky, že jste:-)

Stolní kalendář

6. dubna 2011 v 9:45 | Petra |  U nás doma
Dnes mám s dvoudenním zpožděním pro vás novou stránku z našeho stolního, 14-denního kalendáře:-)