Červenec 2011

Kočárek pro medvídě

30. července 2011 v 10:45 | Petra |  O nás
Všechny vás opět po odmlce zdravím...nevím, jak je to možné, ale ten červenec je nějaký zapeklitý a moc nestíhám...nedostanu se k vám na blogy, ale snad už to bude lepší a postupně nakouknu a dočtu si vás, co je nového,.... A to jsem si myslela, že vzhledem k M. celoměsíční dovolené toho stihnu tolik...no skutek utek a jsem tak nějak ráda, že stíháme to, co se stihnout musí:-). Ale dál postupujeme v těhotenství, zrovna dnes mám přesně deset týdnů do termínu porodu, takže než se nadějeme, bude nám tu vřeštět malý medvídě:-). Zatím si hoví ukrytý tady:
Fotka z dnešního rána, takže zcela aktuální:-)
No a medvídě bude potřebovat svůj vůz, který už je taky připraven a doručen doma v pohotovosti. Když kočárek dorazil, museli jsme ho samozřejmě vyzkoušet a já se vám s ním teď jdu pochlubit:-). Testoval ho "velký brácha":-D
Je mu teda trochu těsný:-D, ale zas nepočítáme, že by se v něm medvídě vozilo až do čtyř a půl let:-)
Po pucíkovi byla řada na oblíbeném plyšákovi Hamuluskovi, aby se taky projel:-) a Lukáš přebral funkci řidiče...
A tady verze s hlubokou korbičkou:
I s nánožníkem:

A znovu testujeme řidičské schopnosti:

Podvozek s nacvaknutou autosedačkou:
a příslušenství - sportovní korba, autosedačka a fusak v kontrastní barvě, aby se kočárek na zimu oživil:-)

Ta zelená z fusaku se mi moc líbí, původně jsme zvažovali v téhle barvě celý kočárek, ale nakonec převládl strach, že by přes léto moc lákal k návštěvám různé hmyzí potvůrky, navíc ta černá bude "univerzálnější":-)

Dinopark Vyškov

25. července 2011 v 18:08 | Petra |  O nás
Už jsem vás u minulého dinosauřího článku informovala, že máme dinosauří období, takže jsme si krom Prehistoric parku ve Chvalovicích vyrazili i do Dinoparku ve Vyškově...Tam jsme byli už podruhé (poprvé v srpnu 2009) a v obou případech sklidil naprosté pucíkovo nadšení:-)
Takže pár fotek z Vyškova:
Vyškovský dinopark je spojený i s návštěvou zooparku, takže tam jsme letos opět s úspěchem krmili zvířátka zakoupeným krmením...Slaný cuketový koláč

23. července 2011 v 18:01 | Petra
Tak a mám pro vás první "dietní" recept:-). A kupodivu na koláč na plech - ale slaný:-)
Jelikož vypuká cuketová sezona, tak zpracováváme zahrádkové výpěstky a tenhle "pokus" nám moc zachutnal...

Asi by se mělo počkat do vychladnutí, lépe by se porcovalo a líp by to vypadalo, nicméně u nás se to nijak nestihlo a mizelo z plechu astronomickou rychlostí:-)
Potřebujeme:
800g nastrouhané cukety,
200g strouhaného sýra,
300g krájené šunky, masa,...(může být i méně, já zpracovala zbytek uzené párty šunky, která nám zbyla z oslavy:-)),
1 cibule jemně nakrájená,
majoránka,
8 stroužků česneku,
1čl soli,
250g polohrubé mouky,
1 prášek do pečiva,
4 vejce,
1dcl oleje,
možno přidat zelené natě (cibulku, pažitku, petrželku,...)

Všechny přísady smícháme a vylejeme do vymazaného plechu.

Vložíme do trouby a pečeme na ca 180stupňů asi 45minut...Je hotovo, dobrou chuť:-)

Prehistoric park Chvalovice

20. července 2011 v 19:41 | Petra |  O nás
Ahoj všichni:-)
Nějak poslední dny nestíhám...M. má dovolenou, takže jsme víc všichni společně, o víkendu jsme slavili dodatečně jeho narozeniny, takže tu bylo spousta lidí a pondělí-úterý jsme strávili výletováním za dinosaury:-) - s výsledkem: naprosto nadšený pucík a naprosto zničená já:-D. Ale stálo to za to, dnes jsem si odpočinula nicneděláním a už je zase dobře:-)
Dnes mám fotoreportáž z prvního dinosauřího výletování, zajeli jsme si do Prehistoric Parku ve Chvalovicích u Znojma...
Pucík se nejdřív v hale děsně bál, visel nám kolem krku a křečovitě se držel, zejména, když dinoši řvali...nicméně nakonec se osmělil a dokonce jim i pěkně nadával, že křičí:-D


Venku před halou je malé, ale pěkné hřiště, tak si Lukáš i zadováděl:Kalendář na 28+29 týden

13. července 2011 v 6:55 | Petra |  Jen tak...
Všechny vás zdravím:-)
S dvoudenním zpožděním vkládám stránku z kalendáře na další dva prázdninové týdny.
Jsem ráda, že u vás sklidil příznivý ohlas minulý receptík na rybízový koláč. Pro ty z vás, které byste rády trochu zhubly a "vyčítáte" mi, že vás nutím do dobrot, mám dobrou zprávu:-). Minimálně další tři měsíce tu zřejmě receptík na sladkosti nenajdete, jelikož mi na testu v pondělí odhalili těhotenskou cukrovku, takže budeme dietit:-). Jak mi řekl manžel, aspoň budu po porodu hned "šlankovní":-D. Takže se můžete těšit na další recepty na dobroty, ale spíš to budou jídla masitá, hlavní chody...:-)
Užívejte krásně léto, poslední dny opravdu stojí za to a fotka koupajícího se pucíka je víc než aktuální:-). Jen v současnosti už není vidět v plavecké vestě, ale s kruhem, protože se mu tak zřejmě lépe řádí a víc si to užívá:-), ale o tom určitě v nějakém dalším (foto)článečku;-). A než se mi probudí, tak jdu ještě omrknout aspoň pár oblíbených blogísků, zbytek snad stihnu dnes večer:-)

Malý pomocník

11. července 2011 v 16:51 | Petra |  O nás
Kdo jiný, než pucík:-)
Pomáhá na všech frontách...
takhle tatínkovi montovat novou komodu do předsíně:


mamince při přípravě meruňkové marmelády:A taky jako ochutnávač:-):
A co že to ochutnává? Krém na tenhle dortík z posledních zbytků jahodové sklizně:

Rybízový linecký koláč se sněhem

10. července 2011 v 17:47 | Petra |  Recepty
Pro změnu zas jedna letní sladká dobrota...
Dovezla jsem si z Brna od babičky trochu červeného rybízu. Původně s úmyslem, že k němu dotrhám rybíz ze stromku a keříku, které mám na dvoře a udělám ze všeho marmeládu na M. a pucíkovo oblíbené vánoční linecké...jenže náš rybíz není ještě ke sklizni úplně připraven, pár dnů by ještě potřeboval sluníčko...tak jsem z té brněnské sklizně upekla raději koláč:-)

A opravdu moc výborný, o receptík se ráda podělím...
Na těsto potřebujeme:
150g másla,
100g cukru krupice,
2 žloutky,
300g hladké mouky,
1 prášek do pečiva.

Těsto připravíme tak, že nejdříve utřeme máslo s cukrem, poté přidáme žloutky a mouku smíchanou s kypřícím práškem. Necháme chvíli odpočinout v lednici a poté vyválíme do tvaru formy, vyvýšíme kraje, vložíme do formy (já dělám do klasické koláčové), propícháme vidličkou

a dáme předpéct asi deset minut do trouby na 170stupňů. Poté na těsto nasypeme očištěný rybíz (výborný je koláč též s borůvkama) a vrátíme zpět do trouby.

Pečeme dalších asi 20minut.

Mezitím si vyšleháme sníh ze 4 bílků, 130g krupicového cukru a špetky soli (v případě nouze by stačila i poloviční dávka sněhu, aby vám nezbyly nevyužité žloutky:-))

a tím sněhem napatláme vršek koláče.

Pak vrátíme zpět do trouby, kterou ztlumíme na 140stupňů a necháme ještě asi 20minut zapékat a spíš "sušit", sníh na povrchu musí malinko zahnědnout. A je hotovo:-)


Přípravy pokračují...

9. července 2011 v 18:37 | Petra |  U nás doma
Jaké přípravy? Přeci na medvídě:-). Je to neuvěřitelné, ale před pár dny těhotenství skočilo už do sedmého měsíce...Domeček medvíděti utěšeně roste a mimčo začíná reagovat zejména na Lukáška, když ten výská a ječí, tak se okamžitě probouzí i břicho a začíná o sobě dávat vědět kopanečkama:-)

A jak přípravy pokračují? Protože tu byla na návštěvě kamarádka s měsíční dcerkou, M. vytáhnul kolíbku, já ji zatím jen omyla a připravili jsme ji pro malou Kristýnku, aby ji medvíděti vyzkoušela...

Pucík se zatím zabavil se svou kamarádkou Natálkou - starší sestrou Kristýnky...

No a když už mám kolíbku v pohotovosti, zkusila jsem, jestli do ní budou pasovat i mantinely, které už jsme koupili a mám radost - padnou do ní naprosto dokonale, ač jsou myšleny až na "větší, šprušlovou" postýlku:Kolíbka je opravdu už téměř historický kousek, kupovali ji manželovi rodiče na něj, takže má téměř 35let:-). Ale pořád je parádní, akorát ji ještě během léta chci trochu obrousit a opatřit novým nátěrem barvou, aby see v ní medvíděti dobře bydlelo a pak už bude připravena:-). V přípravách jsme postoupili i tak daleko, že máme dokonce objednán i kočárek, nakonec jiný, než jsme původně vytipovali. Jakmile bude doma, tak se určitě zas pochlubím:-).

Mlsám meloun:-)

8. července 2011 v 18:30 | Petra |  O nás
Při středečním koupání bylo potřeba myslet i na osvěžení. V horkém a slunečném počasí je nejlepší svačinkou vychlazený meloun. Luciáš si na něm pochutnával opravdu labužnicky:-)

Koupání:-)

7. července 2011 v 16:18 | Petra |  O nás
Ahoj všichni!
Omlouvám se, že vás v posledních dnech malinko zanedbávám, ale mám k tomu hned několik důvodů - předně: začaly prázdniny, takže je doma nejen pucík ze školky, ale v červenci má celozávodní dovolenou i manžel, takže jsme tu všichni pokupě. Dalším důvodem je mé "hnízdění", o kterém jsem se vám již zmínila a které dospělo do takového stádila, že nakazilo právě i M., který konečně přistoupil na to, že provedeme důkladnou "debordelizaci" domečku - zejména šatny a pak také druhé poloviny baráčku, která sloužila jako odkladiště všeho možného a nemožného a nepořádek a binec se tam pěkně hromadily...takže nastala akce X a u nás se pytluje, vyváží, třídí a vyklízí:-D. Už je po třech dnech takřka hotovo, takže se v domečku dá lépe dýchat, je tu víc volného místa...a moje dušička je v péééří:-D.
Včera bylo po pár opravdu ošklivých a takřka podzimních dnech konečně zas trochu pěkně, tak jsme pro změnu trávili odpoledne na zahradě, ti otužilejší z nás (Pucík a M.:-D) i v bazénu...a právě u toho jsem je malinko vyfotila a fotky přidávám k dnešnímu článku;-)
Pauzy mezi pobytem v docela dost studené vodě bylo potřeba proložit pohybem venku, Lukáš zkoušel "čistit" bazén jako táta:-):


A zase hurá do vody:

A ke slovu přišel opět i malý bazének:

Svatební vzpomínka

2. července 2011 v 18:29 | Petra |  "Retro" aneb jací jsme byli...
Tyhle fotky jsem měla spíš uveřejnit v den našeho výročí, tzn. 13.5., kdy jsme oslavili páté výročí od svatby:-). Ale před pár dny jsem si tu prohlížela staré fotky a se zálibou se zasekla právě u těch svatebních:-)Červenec

1. července 2011 v 18:24 | Petra |  Tvoření
Máme tu další měsíc, tentokrát první prázdninový a první celý letní...a s ním samozřejmě další stránka našeho kalendáře:-)