Srpen 2011

Naše miminko:-)

31. srpna 2011 v 18:17 | Petra |  O nás
S tímhle se vám musím pochlubit:-). Pucík propadl přípravám k chystání se na bráchu na maximum...V minulých dnech jsem "zprovoznila" kolíbku - opatřila ji novým nátěrem, protože už byla celkem oprýskaná, tak ať to má medvídě pěkné, M. sestavil klasickou postýlku, která bude zatím "odpočinkovým" místem během dne, kdy budeme s Lukášem v pokojíčku, tak ať s námi může být i miminko, na spinkání bude v prvních měsících sloužit právě kolíbka...Dnes se obě lůžka stěhovala na svá místa...Lukáš si je hned musel otestovat a obsadit, zjistili jsme, že už vlastně miminko máme doma:-), akorát trochu přerostlé...dokonce si vyhrabal dudlík, který jsem při prohlížení věcí po něm jako opravdu miminku našla a on si ho zabavil (jako miminko dudlíka nikdy nechtěl:-), tak teď si to vynahrazuje). No a takhle si přebíhal z jednoho místečka na druhé:a šupky do pokojíčku do větší postýlky:

a miminko už spinká:

Miminko se chová:
Jako o miminku o sobě mluví hlavně pucík sám, říká si miminko a mluví o sobě ve třetí osobě:-). A nejlepší byla hláška: "Miminko až se narodí, tak donese druhýmu miminku pyramidu." Má totiž od bráchy slíbený, že až se narodí, tak mu donese velkou pyramidu od Playmobilu a už se na ní moc těší:-)

Nástěnka na výtvory

26. srpna 2011 v 11:48 | Petra |  U nás doma
Dnes pro vás mám typ, jak se dají vystavit výtvory prcků, kterými se chcete kochat:-). Lukášek na konci školního roku donesl ze školky slohu výtvorů, něco malujeme i doma,....a je škoda to mít "jen" uložené, takže jsme vyrobili nástěnku...Vzhledem k našemu džunglovému pokojíčku je taková "přírodní", ze stromu na strom:-D. Obrázky připínáme kolíčky na prádlo, které si Lukáš trochu vylepšil barevnými orazítkovanými papíry...
Nejprve lepidlo...


A obrázek...
A máme hotovo:-)

A už na "větvích" v pokojíčku:-D


A některé výtvory ze školky - Lukáškův autoportrét:
A rodina - Lukášek, táta, máma, babička a děda:

Kalendář 34+35.týden

23. srpna 2011 v 17:13 | Petra |  Jen tak...
Tak jak tak koukám, tak v srpnu mám takové pestré příspěvky - víceméně jen kalendářové:-D, takže je tu další z nich, tentokráte pro aktuální 34. a 35.týden roku 2011.

Nicméně nezahálím...teda ne tak úplně:-D. Ale minulý víkend jsme proslavili na svatbě mého bratra, už je z něj ženatý muž:-D, tak jsme se pěkně pobavili a parádně si to užili, Lukášek byl velmi důležitým mládencem ve fraku...Fotky bohužel zatím skoro nemám, M. s pochroumanou rukou fotit nemohl a já spíš poletovala s Lukášem...ale určitě nějaké budou časem, protože fotografů bylo dostatek:-). Takže zatím jen miniochutnávka hrdé matky:-D:


A aby nezůstal nepovšimnut ani náš druhý potomek:-D, tak tady i foto mimi-domečku v 34.týdnu těhotenství:

Kalendář

16. srpna 2011 v 10:21 | Petra |  O nás
Ahojte všichni!
Splním aspoň jeden restík a dávám stránku ze stolního kalendáře, která tu měla být už minulý týden:-).

Jak jsem psala u předchozího příspěvku v komentáři, jaksi jsem vyhlásila blogové prázdniny. Jednak mě zlobí blog - s těmi nefungujícími komentáři, navíc mi přijde, že se všechno děsně pomalu načítá a strašně to trvá:-(. Doufám, že je to jen krátkodobá "přeháňka" a zas bude líp. Ještě ke všemu se poštěstilo, že mám doma maroda - M. po dovolené šel do práce a hned první den měl úraz ruky, takže je doma, minimálně na ca 6týdnů, nemůže řídit, takže funguju jako řidič na převazy a tak vůbec...a je to celkově celý nějaký víc náročný:-D. Takže času není nazbyt a večer místo surfování raději zapadám do pelíšku. Nicméně věřím v lepší zítřky a určitě jsem na vás nezanevřela, takže brzy zavítám, i teď aspoň sem tam očkem mrknu, jen se zkrátka nevztekám s těmi komentáři;-).

Kalendář - srpen

1. srpna 2011 v 10:54 | Petra |  O nás
Je to neuvěřitelné, ale červenec je fuč:-) a máme tu další měsíc...
Letošní léto teda spíš než léto připomíná až skoro pozdní podzim, je pořád pochmourno, zataženo, chladno...no zkrátka léto nic moc, přesto doufám, že si jej užíváte a třeba ta druhá polovina prázdnin bude lepší a teplejší a pár slunečních dnů si ještě užijeme..
Náš kalendářní list pro druhý prázdninový měsíc vypadá takto:

A na vaše blogy už jsem se dostala a nakoukla...jenže mě potkalo to stejné, co popisovala Verča http://veruneecka.blog.cz/ - nejde mi přidávat komentíky - dokonce ani do našeho blogu, při odesílání komentáře mi to háže hlášku, že "Vyplněný součet je nesprávný":-(. (to se děje u blogů na blog.cz, u blogspotu to sice takhle nezlobí, ale zas se mi to děsně dlouho načítá, ten formulář pro odpověď a pak kolikrát nejde odeslat taky:-(). Tak doufám, že to brzy překonám, případně, že se jedná jen o "prázdninové stávkování", že si net a blogy holt vybírají taky své dovolené:-), a že se budu moci "hlasitě" kochat vašimi výlety, výtvory, recepty,...Prostě vás chválit adresně, jaké jste šikulky, výletnice,...Prozatím tedy jen takhle hromadná pochvala:-).

A k vaším starostem a reakcím k nám: Máme se stále výborně (všichni), mě se těhotenské neduhy (bolesti zad, tvrdnutí bříška,...) úspěšně vyhýbají, takže není důvod se vyhýbat veškerým aktivitám, naopak se zdá, že medvíděti vyhovují, krásně si během výletů, chození...chrupká a pak se probouzí v okamžiku, kdy se svalím doma na pohovku a dává o sobě vědět:-). Lukáš se na něj těší, hmatlá na bříško, pusinkuje ho (vždy ho zajímá, kde má bráška pusu, aby mu dal pusinku přímo na pusu:-)), volá na bráchu,...a momentálně prožívá období fascinace mumiemi:-). K těhu cukrovce - hlídám jídlo, počítám sacharidy, z diabetologie jsem nafasovala glukometr, takže píchám do prstíků a měřím, co které jídlo dělá s hladinou cukru v krvi a zatím jsou hodnoty v pořádku, tak nám držte palec, ať to vydrží i nadále...Kupodivu ani nestrádám vynecháním čokolád, sušenek a buchet z jídelníčku, prozatím mi nijak nechybí, tak snad to ještě ty dva měsíce takhle zůstane:-).

Takže mějte krásný srpen, na blogy budu nakukovat a snad brzy i přidávat komentáře k vašim inspirujícím článečkům:-). A možná (snad:-)) vám budu moct brzy odpovídat i na vaše krásné a povzbuzující komentíky, které necháváte tady u nás, které mě moc těší, a za které vám moc děkuji :-)