Říjen 2011

Bráchové :-)

26. října 2011 v 18:31 | Petra |  O nás
Pucík na příchod bráchy reagoval - podle příruček - typicky proměnou v miminko...po návratu z porodnice začal vyžadovat "svůj" dudlík (jako mimís nikdy dudlat nechtěl:-D), dokonce nás začal bombardovat i hláškama typu - miminko se počuralo, potřebuje přebalit...(naštěstí k tomu teda nikdy nedošlo:-)) a tak první dny usínali kluci asi takhle:
Jen tak...

24. října 2011 v 17:23 | Petra |  O nás
Ahoj všichni!
Moc vás zdravíme z Pucíkova a hlásím, že žijeme a máme se dobře:-)
Pomalu už se vyhrábáváme ze všech neduhů šestinedělních (Fífa má konečně zahojený pupík, který mu docela hnisal, měl v něm bakteriální infekci, hnisaly mu záděrky na prstících, tak jsme sypali Framykoin, mazali Betadine, vázali prstíky,...), ale už snad tohle vše dobrý, ještě mu malinko teče očičko, ale snad i to se spraví...já už mám za sebou zánět prsu se skoro čtyřicítkami horečkama, ale taky už zase žiju:-). Dnes jsme byli u paní doktorky, Fífu zvážili a už má nad porodní váhu - dnes 3530g (při propouštění z porodnice měl 3190g, za deset dnů od posledního vážení přibral 300g, takže mu u nás snad chutná:-)). Pucík funguje jako dokonalý velký brácha, na procházkách všechny nutí koukat do kočárku na miminko bráchu, všem vykládá, že se jmenuje Filípek, pořád ho hladí, hlásí, co dělá,...prostě super brácha :-).
Jinak vám musím prozradit, že Filípek je věrná kopie staršího bráchy, už na porodním sále to bylo úplně evidentní a teď když koukám na fotky, tak jsou opravdu podle jedné šablony:-D. Tady pro porovnání dvě fotečky obou kluků hned ze sálu:


A tady ještě důkaz, že jsem opravdu celou dobu čekala medvídě:-):
A takhle spokojeně chrupká po návratu z procházky v kočárku:

Kalendář 42.+43.týden

18. října 2011 v 16:24 | Petra |  Jen tak...
Ahoj všichni, jelikož jsme momentálně plně zaneprázdnění povinnostmi a radostmi kolem čerstvého miminka, k tomu se snažíme co nejvíc věnovat samozřejmě i Lukášovi, tak nějak není moc času...takže na vaše blogísky momentálně na návštěvu nezavítám, věřím ale, že to v brzkých týdnech napravím a doufám, že se pro to na mě nebudete zlobit:-). U nás přeci jen sem tam ráda zkusím něco přidat;-). Jako třeba dnes je to nová stránka z dvoutýdenního stolního kalendáře, tématicky opět podzimní s pouštěním draka:-). Mějte krásné podzimní dny, já využívám chvíle, kdy mišpulka Filípek spí v kočárku ještě po procházce a pucík je zaměstnán Kouzelnou školkou:-)

Medvídě se vyĺodilo :-)

11. října 2011 v 18:12 | Petra
Na vědomost se dává, že v pátek 7.10. v 13:50 se konečně vylodilo naše medvídě s mírami 3490 g a 51 cm.

Kalendář na 14 dnů:-)

7. října 2011 v 19:29 | Petra |  Jen tak...
A protože minule tu byla nová stránka z měsíčního kalendáře a máme aktuálně novou stranu i v dvoutýdenním kalendáři, tak napravuju a vkládám novou i tu čtrnáctidenní...Jak měsíční, tak stolní kalendář se nesou ve znamení typické podzimní zábavy - pouštění draků:-)

První pouštění draka

5. října 2011 v 14:20 | Petra |  O nás
Dnes jsme vyrazili pouštět poprvé letos draka...sice moc nefoukalo a když, tak jen tak nárazově, tak jsme se báli, jestlli se nám vůbec podaří draka dostat do vzduchu, nakonec to ale šlo. Užili jsme u toho dost legrace, Lukáš poprvé i aktivně sám pouštěl a běhal s drakem po hřišti, jednou nám teda málem i uletěl, když ho pustil z ruky, ale naštěstí jsme ho stihnuli chytnout:-D. Pucíka nejprve nejvíc zaujaly krtince, které se jal rozkopávat, takže než jsme dostali draka do vzduchu, měl boty jako prasátko pěkně celé od hlíny a na hřišti nezbyl jediný nepoškozený výsledek krtčí práce:-D


Stále mi nejdou přidávat komentáře na blogy provozované na blogspot.com...pokud někdo víte, proč tomu tak je, poraďte mi prosím, chodím nakukovat, obdivuju, jaké jste šikulky a nemůžu nechat zprávu:-(

Kalendář říjen

4. října 2011 v 19:27 | Petra |  Jen tak...
Nějak jsem úplně "zasklila", že už máme zas nový měsíc, tak vkládám list z kalendáře s pár dny zpoždění:-D

Dnes máme za sebou kontrolu, stále jsme 2v1:-). Medvídě má váhový odhad 3100g a už se na něj všichni těšíme. Toliko aktuální zprávy od nás, užívejte podzimu:-)

Zoo Lešná

2. října 2011 v 19:10 | Petra
Dnešní nádherný skoroletní den jsme strávili výletněním:-) a to dost do dálek...vyrazili jsme si do Zoo Lešná, což je od nás zhruba 130km, takže jsme si najeli téměř 300km:-). Ale stálo to rozhodně za to! V této zoo jsme ještě nebyli a dnes byl naprosto ideální den to napravit a zoo navštívit. Opravdu nádherné počasí, pohodička, prostě nádherný výlet, který jsme si moc užili...
Přijeli jsme právě akorát, abychom stihli krmení lachtanů...

A pokračovali jsme dále, k tygrům, protože bylo dopoledne, tak venku byl jen tygří samec:

A další fotky už bez komentářů:-)

No a další fotky mi pro změnu opět nejdou nahrát, tak se tu u toho odmítám vztekat a pouštím článek tak, jak je:-)