Prosinec 2011

Bratrská náklonost:-)

30. prosince 2011 v 18:44 | Petra |  O nás
Dnes nemám vánočně laděný článek, nicméně takovou rekapitulaci, která se celkem hodí k blížícímu se konci roku...

Vánoce potřetí:-)

29. prosince 2011 v 17:56 | Petra |  O nás
Tak a přináším poslední fotoreportáž z vánočních dnů...tentokrát vánoce v Brně u mých rodičů a prarodičů...
Nejprve vánočně vyšňořená Žolinka:

Vánoce - podruhé

28. prosince 2011 v 18:22 | Petra |  O nás
Včera jsem slíbila pokračování Štědrovečerních fotek, takže dnes je tu nášup - tentokrát tradiční vánoční prožitky...

Vánoce - poprvé:-)

27. prosince 2011 v 18:03 | Petra |  O nás
Ahoj všichni!
Dnes pro vás mám první dávku našich vánočních fotek...Vzhledem k tomu, že jsme štědrý den slavili natřikrát, bude jich opravdu hodně...takže dnes ten první štědrý den, jen naše čtyřčlenná rodinka...
Nejdřív ještě jedna deko-fotka..."roští" se skleněnými mochomůrkami, do kterých jsem se zamilovala na vánočních trzích a prostě jsem je musela mít, ačkoli jsem původně neměla, kam je dát:-)


A teď už ty rodinné...

Vánoční kornouty a ořechy v karamelu

26. prosince 2011 v 17:53 | Petra |  Recepty
Tak a protože je po vánocích, tak vám můžu ukázat jednu z maličkostí, které jsme nadělovali pod stromečkem...
Kornouty jsem se inspirovala u Sandry, která je teda měla naprosto dokonalé, moje jsou o několik tříd horší a "obyčejnější"...

Kornouty jsem použila jako obal na směs ořechů ve skořicovém karamelu...
V původním receptu, který jsem našla, je lahůdka vyrobená z mandlí a přepis receptu:
400ml mandlí (skutečně jsem měřila na ml, do hrníčku),
150ml cukru krupice,
50ml vody.
Vše smíchat v misce a vrazit na 6minut do mikrovlnky na plný výkon. Občas během vaření promíchat. Zhruba v polovině doby přisypat do mísy skořici (podle chuti), promíchat a dát dodělat. Poté vyklopit na pánev a na sporáku nechat "vyschnout" na malém plameni - tekutina se odpaří a na mandlích vznikne úžasná krustička. Míchat s oříšky sem tam i po vypnutí až do vychladnutí, aby se neslepili k sobě. A máme hotovo.
Já do vánočních kornoutů použila jednu dávku mandlí a jednu dávku z vlašských ořechů.
V míse jsem smíchala ještě s kupovanýma rozinkama v mléčné a hořké čokoládě, aby to bylo pestřejší...
A plnila jsem do kornoutů, které jsem zavřela jednoduchým secvaknutím sešívačkou:


Šťastné a veselé

23. prosince 2011 v 20:26 | Petra |  Jen tak...
Dnes vás zdravím ještě jednou, tentokrát s přáním k nadcházejícím svátečním dnům. Všem vám z Pucíkova přejeme příjemné a pohodové prožití svátků, hlavně bez stresu a shonu a zbytečné nervozity. Prostě si ty dny jen užijte, vychutnávejte přítomné okamžiky naplno a buďte šťastní!!!
Fífa už se zkusmo vyšňořil do vánočního, ale jakýkoli předvánoční shon a spěch má tenhle náš malinký pudink (tak má "podepsané" tričko:-)) naprosto na háku...a máma musí taky, protože slouží za lůžko:-D: A
myslím, že tenhle způsob trávení předvánočního období je mnohem kouzelnější, než ve stresu a spěchu, co vše ještě naleštit a nachystat - zkrátka co nebude, tak nebude, užít se to dá i bez toho, hlavně když budou dárečky pro děti (hlavně Luciáše, Fífa z toho ještě nemá rozum:-)) a celková pohoda doma...A hlavně tu pohodu přeji i vám všem návštěvníkům našeho blogu. Prostě SI TO UŽIJTE!!!

Pucík lyžař

23. prosince 2011 v 12:38 | Petra |  O nás
Již včera jsem předeslala, že Lukáš dostal k svátku v říjnu lyže a s prvním popraškem sněhu se celý nadšený vydal na dvůr trénovat...Nutno podotknout, že ho to dlouho bavit nevydrželo, lyže šly záhy dolů z nohou a poručil si raději pustit Bublinu a házel jí létající talíř:-). TAk nevím, jestli nebude mít vztah k lyžím po mě (nelyžuju:-D).
Aby to nebylo líto nejmladšímu členu rodiny, tak přidám i jednoho malého vykulenečka-želvičku:-) - na mámě po krmení se tááák dobře odpočívá, jen kdyby ten táta nebláznil s tím blýskáním:-)
A je to celý bráška - už týden spinká tahem celou noc, poslední kojení máme kolem šesté, půl sedmé večer, do půl osmé je tuhošek a budí se kolem páté na krmení:-). Lukášek spával celou noc od dvou měsíců, Fífa má dva a půl měsíce, takže mu jde v šlépějích:-)

A protože už se nám to blíží a den D vypukne opravdu už "za pár", tak vám všem chci popřát příjemné a klidné prožití nejkrásnějšího dne v roce, nehoňte se a raději zkoukněte co nejvíc pohádek a pod stromečkem ať naleznete přesně to, co si tam nalézt přejete:-)

Vánoční...

22. prosince 2011 v 16:35 | Petra
Včera jsme si udělali výlet do Tišnova. Při té příležitosti zde veřejně musím vyčinit Majce, která mě tam viděla (dokonce rovnou dvakrát!) a nepřihlásila se mi, takže jsem ji nemohla poznat...Příště prosím bez váhání - hlásit se, hlásit se a hlásit se:-D.
Do Tišnova jsme vyrazili na poslední větší nákup před vánoci, abychom se vyhnuli velkým návalům...a nutno říci, že se zadařilo, všude to probíhalo v klidu (a to jsem oběhla všechny - tři:-D - supermarkety - Tesco, Albert i Penny v marné snaze sehnat mascarpone. V Tišnově zřejmě nevědí, co to je...takže budeme dělat hokus pokus a cheesecake na štědrovečerní stůl bude z tvarohu:-D. Pokud se nepovede, bude štrůdl s vanilkovou omáčkou:-D. V Tišnově jsme se stavili v mém oblíbeném zahradnictví a neodcházela jsem s prázdnou - naopak:-D. Je teda fakt, že bez kytky, ale se spoustou krásných věcí - pár drobností na dozdobení dárků, nádherný svícen, který jsem tam nemohla nechat, k němu krásného skleněného andělíčka za pouhých 37kč...
a pak naprosto úžasný trojrámeček na fotografie, který jsem sice tvrdila, že nechám M. jako dárek pod stromeček pro mě, ale nevydržela jsem a hned jsem ho použila...No řekněte, jestli není naprosto dokonalý:

Doma jsem si vyrobila ještě dlouho plánované mechové stromečky...Jsou tři a prozatím zdobí okenní parapet v kuchyni. Plánovala jsem je ještě nazdobit korálky, ale to už nejspíš nestihnu, tak je zatím nechám holý, plánuju je jako celoroční dekoraci, tak třeba na příští vánoce je pro změnu dozdobím:-D

Tahle parádní muchomůrková lucernička (za pominutí do mochomůrek vděčím Janičce a tak když jsem tuhle lucerničku viděla v Jysku ve výprodeji na 35kč, tak musela být moje:-)

A ještě pár fotek...

Na svátečním stole bude letos hrnková květina - vánoční hvězdy...
Ježíšek vyhnal všechny chlapy ven na procházku a balil:-). Taky Pucíkova hromádka před náletem balícího papíru:-):
Taky už máme vyrobené jmenovky, ale ty jsem ještě nevyfotila. Navíc je nemůžu ukazovat, aby byly pro obdarované překvapením, takže nafotím na nabalených dárcích a pochlubím se po vánocích:-)
A to je pro dnešek vše:-). Jak vidíte za oknem, i u nás napadlo v posledních dnech malinko sněhu, Lukáš vyzkoušel lyže, které dostal k svátku...ale to už zas zítra:-)

Stromeček

21. prosince 2011 v 20:31 | Petra |  U nás doma
Jak jsem již psala v některém předchozím článku, vánoční stromeček máme nazdobený již od zlaté adventní neděle. Někde se stromeček zdobí až na štědrý den, my ho zdobíme víc dopředu, abychom si jej užili, takže víceméně tradičně zdobíme na poslední adventní neděli...
"Nahatý" stromeček tu už jednou byl, nicméně pro připomenutí:
A stejně jako předchozí dva roky máme stromeček v barevné kombinaci bílo-stříbrné:

Na stromečku nalezly své místo i úžasné nádherné vločky, které jsem vyhrála u Helenky, kvalita fotek teda nic moc:-(:
druhá
třetí
Moc jim to sluší ve společnosti andílků, které jsem si loni koupila:
A Lukášek dostal svůj stromeček do pokojíčku, aby si ho taky mohl nazdobit...tak mu M. dovezl z lesa maličký úplně čerstvý smrček, na ten jsme s pucíkem vyrobili řetězy - z popcornu navlečeného na silon a klasický z proužků barevného papíru:-), Lukášek pak sám zdobil, použil na to starší baněčky, které jsem plánovala použít na venkovní truhlíky v pergole:-)

a hotovo:


A ještě "hlavní" stromeček už i s šálou:-)

Hodně se teď všude setkávám s tím, jak se řeší vánoce, Ježíšek, Santa Claus...s dětmi. Proto jsem se rozhodla, že sepíšu pár tipů, jak je to u nás...
Dárky u nás nosí jednoznačně Ježíšek. Jak si ho Pucík představuje nevím, asi nijak konkrétně. Víme, že je to miminko, večer se spouští na stříbrné nitce z Bozinky (kopec, který máme nad domem) a snáší dárečky...Vlastně dáreček - Ježíšek totiž každému dítěti nese "JEN" jeden dárek, víc by prostě nestihnul a nevzládnul obdarovat všechny děti. Dárečky dává jen dětem, dospělí si dárky dávají navzájem jako důkaz své lásky a touhy udělat těm druhým radost. Stejně tak je to i s ostatními dětskými dárečky (krom toho jednoho, co donesl Ježíšek). Tohle je skvělé jako prevence průšvihů - prořeknutí, že někdo ještě nemá dárek pro tamtoho, kolik je potřeba koupit dárků,..což dospělým často při rozhovoru uteče, můžu v klidu zabalit dárky pro ostatní, Luciáš může sám zkusit vymyslet nějaký dárek pro ostatní,...Dopis s přáním dárků si odnáší na Mikuláše vánoční skřítek, to už z našeho blogu koneckonců víte, chodí každý rok krbem a nechává za sebou sněhové stopy:-). A Santa Claus je vlastně takový Ježíškův poskok, pomocník, který se stará o dárky tam, kam se Ježíškovi tak moc nechce nebo nestíhá dorazit - takže např. v Americe atd..., aby se to vše na vánoce pěkně stihlo a dáreček dostali všechny děti:-). Jinak ty postavičky Santa Clausů, které zaplavují i naši zemi a jsou ve vánoční výzdobě stále častěji vidět, to je teda u nás Mikuláš, nikoli Santa;-).
Ještě jsem opět nafotila pár dalších vánočních snímků:-)
Ještě jeden pokus o nafocení Betlémku, tentokrát za denního světla

Při tvorbě řetězů na Lukáškův stromeček mě docela zaujal jako materiál popcorn...
Navlékali jsme na silonové vlákno pomocí tupé vyšívací jehly...a protože výsledný řetěz vypadá celkem dobře, navíc je v "naších" barvách, tzn. v bílé:-), tak jsem jej využila nakonec i v obýváku...
Tak to je pro dnešek od nás vše, už se mi seká net při nahrávání dalších fotek, takže zase zítra;-). Teď jdu ještě nakouknout k vám, co je kde nového;-).

V chodbě

20. prosince 2011 v 18:27 | Petra |  U nás doma
Dnes jen rychlý článeček s fotkami výzdoby naší pidi-předsíně. Jelikož je opravdu maličká, navíc teď zastavěná kočárkem, máme jen venku věnec na dveřích (ten jsem ještě ani nevyfotila:-D) a pak tenhle hrnec na komodě:
V hrnci jsou zastrkány různé větvičky - jedlové, z tují, cesmína, březové...a mezi nimi hvězdičky...
...ty jsme vyrobili v duchu úsporných opatření - z polystyrenových tácků, na kterých byly uloženy špekáčky, ze kterých jsme nakládali vánoční utopence:-)

Postavičky...

19. prosince 2011 v 16:53 | Petra |  U nás doma
V naší vánoční výzdobě hrají podstatnou roli různé drobné dekorační postavičky...Dnes jsem vám je nafotila:-)
Metličku s čertíkem donesl loňský mikuláš:
Na krbové římse - panenka z Jysku:
Tohoto andělíčka mi koupila mamka s Lukáškem, když se vydali na vánoční trhy, prodávali tam i z nějaké chráněné dílny nebo z nějakého centra, kde tvoří postižení, tak tato úžasná andělínka je odtud:

Už dlouho "pasu" po nějakém pěkném Betlémku, který k vánocům neodmyslitelně patří...Letos jsem si konečně přišla na své a pořídila tenhle maličký, skleněný v baňce:
Nafotit ho je ale docela problém...

A tady ježíšek-měsíček:-)

"Peklo"

18. prosince 2011 v 20:35 | Petra |  U nás doma
Ahoj všichni, krásný večer čtvrté - poslední - adventní neděle:-)
Nebojte se nadpisu, žádné peklo se u nás nekoná, to si ho jen Pucík tvoří, protože ho na Mikuláše velmi zaujalo čertí téma:-). A tak jsme si pár čertů vyrobili...
Asistoval nám u tvoření i Filípek:
Když se tvoří, musí být kolem pořádný binčus, aneb velký stůl nutný:-)

A máme hotovo - no není to žádný zázrak, ale svému účelu slouží velmi dobře:-)
a už v pokojíčku na místě, kde už pár dnů stojí hotové peklo:

A na závěr vás nalákám k dalším návštěvám u nás tím, že už nám stojí nazdobený vánoční stromeček, ten vám dnes ještě neukážu, to až zas příště, zatím jen jeho fotka v "nahé" podobě, tzn. před nazdobením:

Kalendář

14. prosince 2011 v 22:44 | Petra |  Jen tak...
Ahoj všichni. Pár dnů jsem nebyla doma, udělali jsme si "dovolenou" v Brně u mých rodičů - teda já a kluci, M. zůstal doma a chodil do práce. Někdo nás živit musí, že:-D. Takže se zpožděním dodávám další stránku z našeho stolního kalendáře, tentokrát - jak jinak - vánoční:-).
V minulých dnech jsem se hodně potulovala po brněnském nám. Svobody a Zelném trhu, na obou náměstích jsou stánky plné vánoční atmosféry a pěkně jsem si to vychutnávala...fotečky žádné nemám, sama s kočárkem a příp. ještě i s Lukášem je to dost adrenalin, takže na foťák už místo nezbylo...snad se na tato místa dostaneme ještě o víkendu i s manželem, abych si aspoň pár snímků pořídila:-). Tak mějte krásné dny plné vánočního těšení, mě zítra čeká vaření domácího "Bailey´s" a nakládání hermelínů na vánoce. S kamarádkou si uděláme pěkné dopoledne a budeme vyrábět a vyvařovat:-D

Kamarádi:-)

8. prosince 2011 v 17:07 | Petra |  O nás
Ahoj všichni! Především vám musím poděkovat za návštěvy u nás na blogu a za milé komentáře, které nám tu necháváte:-). Mám z nich velkou radost a dává to tomu "vedení deníčku a fotoalba";-) smysl.
Dnes mám dvě fotky "jen tak"...
Byla u nás na návštěvě kamarádka se svými dětmi:-). Je super, že Natálka (už ji máte možnost znát z dřívějších příspěvků) je o 6týdnů mladší než Lukáš a Kristýnka zas o necelé 4měsíce starší než Filip, takže jsou oba páry dětí pěkně věkově vyrovnaný a budou si i do budoucna spolu dobře rozumět. Už se těším, až Filip s Kristýnkou taky trochu povyrostou, pak to bude zřejmě pěkně čilá čtverka:-), nejspíš už příští léto...Zatím to vypadá takhle:
Mimušánci:

"Ti velcí":-)
A musím se ještě pochlubit, že jsme dnes byli veleúspěšní - udělali jsme si rychlovýlet do Ikea v Brně, protože právě dnes začali s prodejem vánočních stromků a byli jsme úspěšní - už ji máme doma. A koho? Krásnou hustou dvoumetrovou jedli. Foto zatím nemám, stromeček se chladí na zahradě, zdobit budeme už za týden a trochu - o čtvrté adventní neděli, ať si stromečku užijeme:-), tak se vám pak určitě pochlubím. A to je od nás pro dnešek vše, mějte krásné dny!

Adventní kalendář

6. prosince 2011 v 12:55 | Petra |  O nás
Tak jak už jsem vás informovala, tak jsem to zvládla! Ptáte se co? Vytvořit adventní kalendář pro Lukáška, naštěstí bylo v plánu, že ho přinese Mikuláš, jinak bych nestíhala, byl hotový až o víkendu. Nicméně to byla celkem rychlovka, stačil na to právě ten víkend, resp. pátek a sobota a bylo hotovo:-). Sice není výsledek tak "vychytaný", jak jsem původně plánovala, ale i tak jsem spokojená:-)


Naplněno je - jak jinak - sladkostmi:-)
A tady už na místě, kam naaranžoval dnes v noci Mikuláš:

A samozřejmě, že s Mikulášem přišel i vánoční skřítek krbem, aby vyzvednul dopis se seznamem dárků pro Ježíška...Zas nám tu natropil dost nepořádku z kouzelnýho, nerozpouštěcího se sněhu:-)

Lukášek ráno vyběhl rovnou z postele i s oblíbeným plyšákem (mmch ten je můj, dostala jsem ho od M. jako jeden z prvních malých dárečků už před více než deseti lety a pucík si ho normálně zabavil:-D) a koukal...
Dopis na okně fakt zmizel! A v pokojíčku nadílka, zas koukal:-D:
A zkoumal...
Hned si vybral prvních šest panďuláčků, z toho jeden je i ten velkej, ten byl za Mikulášský den, druhý obr panáček čeká na Štědrý den:-)

Pečeme:-)

5. prosince 2011 v 17:02 | Petra |  U nás doma
Ano, ano, s Pucíkem jsme se vrhli ve velkém na pečení, ať máme brzy hotovo, můžeme kuchyni uklidit po tom pečícím nepořádku a pak už jen nazdobit...Jenže takhle brzké pečení má i své nevýhody - cukroví se jaksi "záhadně" ztrácí:-). Takže třeba vanilkové rohlíčky se musely upéct už v druhé várce. U první Luciš neasistoval, nějak ho to minulo, tak si to teď vynahradil:-)


A ještě fotečky takové "polovyzdobené" (zatím jen provizorně, na doladění nějak nezbývá ani čas ani síly:-)) kuchyně...
Z téhle mísy na ovoce (ehm...u nás teda spíš na šišky:-)) jsem naprosto nadšená, byl to úplně náhodný kup za úžasných 69kč, když jsem šla mamce koupit porcelánový podnos pod svíčky:-)

A mám ještě jednu zprávu na závěr - přes víkend jsem zvládla vyrobit ten adventní kalendář pro Pucíka, dnes v noci ho Mikuláš naplní a donese (Luciš ho ještě neviděl:-)), tak jsem zvědavá, jak se mu bude líbit a v příštím článku se vám pochlubím;-)

2.adventní neděle

4. prosince 2011 v 21:45 | Petra |  O nás
Zdravím vás na sklonku druhé adventní neděle. Týden uteče vždy jako voda a víkend snad ještě rychleji. S takovou tu budou vánoce opravdu cobydup:-)
Dnes pro vás mám jen maličkost, vyfotila jsem náš svícen, který jsem si vyrobila na tácku a který se mi moc líbí, jak je "mrkavý" a blikavý:-)
Až na fotkách jsem si všimla, jak je to focený s bleskem, že u andílků v rámečku pěkně dojem kazí silonové vlákno, na kterém andílci visí, v normálním "režimu" to není vůbec vidět, dělá to ten blesk...jenže bez něj v posledních dnech fotit vůbec nejde, je tu pořád pod mrakem a ošklivo, tmavo, takže fotky úúúplně k ničemu...
Nejdříve celý tv stolek:

Tady ještě andílci:

a svíčky "v akci":

Tak to je od nás pro dnes vše, přeji vám krásný vstup do dalšího adventního týdne!

Adventní kalendář pro švadlenky

2. prosince 2011 v 17:40 | Petra |  Tvoření
Ahoj všichni!
Dnes jsem měla dost časný budíček, Filip se probudil jako obvykle kolem páté na kojení, ale asi ho trápilo bříško, kroutil se, fňukal,...až vzbudil i Lukáška, ten dnes vůbec spal jaksi lehce, byl probuzený i u nočního kojení ve dvě a asistoval...No výsledkem zkrátka je, že od těch pěti jsem vzhůru, Fífa usnul už jen v náručí, Luciáš si přál koukat na Animáčka a tak jsem procházela web a narazila na zajímavý nápad s adventním kalendářem pro šikovné švadlenky...Tady se každý den odkryje okénko s částíí návodu na ušití tašky;-). Zaujalo mě to, ale sebekriticky uznávám, že já to teda určitě nezvládám, nepočítám, že bych stíhala do vánoc vůbec vytáhnout šicí stroj:-D. Nicméně ta myšlenka se mi líbí, tak vám to předkládám jako nápad k realizaci aktivního dárku pro ty z vás, které rády šijete. Můžete si takto samy pro sebe vyrobit Ježíška;-).
Tak co, půjdete do toho?
Krásné další adventní dny přejí z Pucíkova vánoční skřítci;-)


Kalendář - prosinec

1. prosince 2011 v 17:22 | Petra |  Jen tak...
Dobrý podvečer všem!
Jakpak prožíváte advent? U nás probíhá pečící maraton, už nám chybí jen dva druhy nepečenýho cukroví a budeme mít pro letošek napečeno:-), akorát musím část schovat, aby bylo na vánoční stůl, protože Pucík je po tom jak šílený, dnes mi kradl pod rukama vanilkový rohlíčky, ve finále mi i stalířem utekl z kuchyně do obýváku a tam se tím cpal při pohádce:-D.
Dnes pro vás nemám nic aktuálního vánočního, ale nový list z nástěnného měsičního kalendáře.
Samozřejmě je s vánočním motivem...
Ptala se mě Věrka u minulého článku, jestli už máme nachystaný kalendář na rok příští...Vězte, že ano, zrovna včera jsem odesílala kalendáře k vyvolání, takže už je jen zaplatit a pak čekat, až dorazí. Listy z něj vám ovšem zatím ukazovat nemůžu, jelikož kalendáře jsou i vánočními dárky pro babičky a dědečky, tak jim nemůžu kazit vánoční překvápko, takže vás s nimi budu seznamovat opět stejným způsobem jako letos:-)
Nicméně přeci jen se vám pochlubím nějakým vánočním motivem z letoška:-)